Arduino cursus/Dag 2: verschil tussen versies
Uiterlijk
| Regel 21: | Regel 21: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! bouwsteen !! opdracht(en) || library || voorkennis | |||
|- | |- | ||
| || | | button <br> (indrukken als event) | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| bewegingsdetector | |||
| | |||
| | |||
| LED | |||
|- | |||
| afstandsdetector | |||
| | |||
| | |||
| display | |||
|- | |||
| (software) timer | |||
| Blink without delay | |||
| | |||
| Blink (LED) | |||
|- | |||
| directe koppeling <br> met schaling | |||
| LDR en buzzer (toonhoogte) | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| directe koppeling <br> met beslissing | |||
| temperatuursensor met LED-indicatie | |||
| | |||
| analoge input; schaling; | |||
|- | |||
| directe koppeling <br> met schaling | |||
| potmeter met kleur | |||
| | |||
| analoge input; schaling | |||
|- | |||
| bewegingsdetector <br> met lichtschakelaar (LED) | |||
| veiligheidsverlichting | |||
| | |||
| timers; LDR; (eventueel: relais/MosFET) | |||
|} | |} | ||
Versie van 14 nov 2017 14:23
Dag 2 - cursus Arduino
Input: sensoren
Signalen en events
Koppelen van input aan output
Directe koppeling
Koppeling via toestand (automaat)
Besturing met feedback
Meerdere taken "tegelijk"
- vermijden van blokkerende acties (zoals
delay) - gebruik van timers (zie: "Blink without delay")
Opdrachten
| bouwsteen | opdracht(en) | library | voorkennis |
|---|---|---|---|
| button (indrukken als event) |
|||
| bewegingsdetector | LED | ||
| afstandsdetector | display | ||
| (software) timer | Blink without delay | Blink (LED) | |
| directe koppeling met schaling |
LDR en buzzer (toonhoogte) | ||
| directe koppeling met beslissing |
temperatuursensor met LED-indicatie | analoge input; schaling; | |
| directe koppeling met schaling |
potmeter met kleur | analoge input; schaling | |
| bewegingsdetector met lichtschakelaar (LED) |
veiligheidsverlichting | timers; LDR; (eventueel: relais/MosFET) |